10 راه برای فروش اعضای بدن، البته برای پیشبرد دانش در جنبه‌های مختلف! از دراز کشیدن تا فروش مدفوع!

۱۰ راه برای فروش اعضای بدن، البته برای پیشبرد دانش در جنبه‌های مختلف! از دراز کشیدن تا فروش مدفوع!

به گزارش مجله اینترنتی توزلو به نقل ازیگ پزشک

در خبرها آمده بود که ناسا داوطلبانی را برای گذراندن دو ماه در رختخواب استخدام کرده است.

این تحقیق که در آلمان انجام شد، بخشی از یک مطالعه در مورد چگونگی تأثیر گرانش مصنوعی بر بدن بود. به شرکت‌کنندگان ۱۶۵۰۰ یورو (۱۸۵۰۰ دلار آمریکا) پرداخت شد. فوری این اعداد را در عددی بالای ۴۰ هزار یا ۵۰ هزار (نرخ برابری کنونی ارز‌های خارجی با واحد پول ایران ضرب نکنید و افسوس نخورید! ادامه متن را هم بخوانید!)

۲۴ نفر انتخاب شده ۶۰ روز را در حال دراز کشیدن سپری کردند و تمام آزمایش‌ها، وعده‌های غذایی و فعالیت‌های اوقات فراغت در حالت افقی انجام شد.

با این حال، این آزمایش تنها یکی از راه‌هایی است که می‌توانید برای کمک به تحقیقات علمی پول دریافت کنید.

اگر می‌خواهید به جامعه علمی کمک کنید (و به طور بالقوه جان برخی از افراد را نجات دهید)، چند کار غیر متعارف و در عین حال بالقوه سودآور وجود دارد که می‌توانید انجام دهید.

در زیر یک لیست کوتاه آورده شده است، البته باید اخطار داد: هدف اولیه شما باید چیزی غیر از پول باشد.

۱- به عنوان بخشی از تحقیقات ناسا، ۶۰ روز مستقیم در رختخواب دراز بکشید

پرداخت: ۱۸۵۰۰ دلار آمریکا

ناسا برای ماندن در رختخواب به شما پول می‌دهد. اما یک نکته وجود دارد: شما باید ۶۰ روز و ۲۴ ساعت شبانه روز در آنجا بمانید. مطالعات استراحت در رختخواب به محققان ناسا کمک می‌کند تا برخی از تغییراتی را که بدن یک فضانورد به دلیل بی‌وزنی پرواز فضایی تجربه می‌کند، مشاهده کنند.

محققان قبلاً شرکت‌کنندگانی را برای کلاس افتتاحیه آن انتخاب کرده بود، اما ناسا در نوامبر ۲۰۲۱ قراردادی نزدیک به ۵۰ میلیون دلار برای ادامه انجام مطالعات استراحت در بستر اعلام کرد.

دریافت دستمزد برای دراز کشیدن برای چند ماه ممکن است به نظر به روش پول آسانی به نظر برسد، اما به خاطر داشته باشید که کمیته انتخاب به دنبال شرکت‌کنندگانی است که دارای ویژگی‌های فیزیکی و روانی یک فضانورد واقعی باشند.

وقتی دراز می‌کشید، باید سر خود را همیشه شش درجه پایین نگه دارید، حتی زمانی که در حال شستن، غذا خوردن و استفاده از توالت هستید.

رونی کرامول، دانشمند ارشدی که قبلاً مطالعات استراحت در بستر را برای ناسا انجام داده است، در این مورد گفته: «ما می‌خواهیم مطمئن شویم که افرادی را انتخاب می‌کنیم که از نظر ذهنی آماده هستند تا دو ماه را در رختخواب بگذرانند. این کار برای همه آسان نیست. همه نمی‌توانند مدت طولانی در رختخواب را تحمل کند.»

۲- پلاسمای خون خود را بفروشید

پرداخت (به ازای هر اهدا): حدود ۵۰ دلار آمریکا

پلاسما بزرگترین جزء خون انسان است. این یک مایع غنی از پروتئین است و بیشتر حاوی آب است، اما حاوی آنزیم‌ها، آنتی‌بادی‌ها و الکترولیت خون نیز است. این ماده زرد رنگ چسبناک و چسبنده را می‌توان در درمان‌هایی برای درمان افراد مبتلا به اختلالات لخته شدن خون، بیماری‌های خود ایمنی و حتی قربانیان سوختگی استفاده کرد.

به گفته DonatingPlasma.org، اهدای پلاسما اغلب «هدیه زندگی» نامیده می‌شود، زیرا برخی از بیماری‌ها را نمی‌توان به داروهای مصنوعی درمان کرد و به این مشارکت انسانی نیاز داردن.

در هنگام اهدای پلاسما، خون گرفته می‌شود و یک دستگاه خودکار پلاسما را از سایر اجزای خون جدا می‌کند که به اهدا‌کننده بازگردانده می‌شود. هزینه اهدای پلاسما از مرکز اهدایی به مرکز اهدای دیگر متفاوت است، اما میانگین پرداخت معمولاً حدود ۵۰ دلار آمریکا برای هر اهدا است.

طبق گفته صلیب سرخ آمریکا، تقریباً یک بار در ماه می‌توانید با خیال راحت اهدا کنید و یک جلسه معمولی کمتر از دو ساعت طول می‌کشد.

۳- تخمک خود را بفروشید!

پرداخت (به ازای هر اهدا): معمولاً ۸۰۰۰ تا ۱۴۰۰۰ دلار آمریکا!

اهدای تخمک به افرادی که تخمدانشان تخمک سالم تولید نمی‌کند، اجازه می‌دهد تا با استفاده از تخمک‌های اهدایی فرد دیگری باردار شوند. در ایالات متحده، انجمن پزشکی باروری آمریکا پیشنهاد می‌کرد که «مناسب» است که برای کسی بیش از ۱۰۰۰۰ دلار برای تخمک‌هایش پرداخت شود، اما در سال ۲۰۱۶، ASRM این دستورالعمل را لغو کرد.

در مرکز باروری NYU Langone در شهر نیویورک، هدیه برای هر چرخه اهدای تخمک امروز دقیقاً ۱۰۰۰۰ دلار آمریکا است و شامل یک غربالگری پزشکی رایگان است. Weill Cornell Medicine مراحل استاندارد اهدای تخمک را تشریح می‌کند که به تعهد زمانی چهار هفته‌ای نیاز دارد.

در طول چرخه اهدا، به بیماران دارو‌های باروری تزریق می‌شود تا تخمدان آن‌ها تخمک بیشتری بسازد. (زنان واجد شرایط عموماً بین ۲۱ تا ۳۵ سال سن دارند. ) روش بازیابی تخمک حدود ۲۰ دقیقه طول می‌کشد، اما ممکن است به چند روز بهبودی نیاز داشته باشد.

قبل از ثبت نام باید از خطرات موجود در فرآیند اهدای تخمک آگاه باشید. عوارض می‌تواند شامل مشکلات سلامتی مانند رشد طولانی مدت بافت غیرطبیعی خارج از رحم (اندومتریوز)، بدخلقی، عفونت، آسیب کلیه و در موارد نادر مرگ باشد.

اهدای تخمک حتی ممکن است باعث سرطان شود، اگرچه دانشمندان می‌گویند که برای تعیین قطعی اینکه آیا ارتباطی وجود دارد، دهه‌ها طول می‌کشد.

کودکانی که از تخمک‌های اهدایی به دنیا می‌آیند، DNA مشترکی با اهداکننده خود دارند.

۴- اسپرم خود را اهدا کنید

پرداخت (به ازای هر بار): معمولاً ۳۵ تا ۱۲۵ دلار آمریکا

البته اهدای اسپرم نسبت به اهدای تخمک بسیار راحت‌تر و کم خطرتر است. طبق SpermBankDirectory.com و The Sperm Bank of California، می‌توانید از ۳۵ تا ۱۲۵ دلار برای هر کمک مالی به شما پرداخت کنید.

بسیاری از برنامه‌ها به تعهد اهدایی شش ماهه یا یک ساله نیاز دارند. منهتن کریوبانک می‌گوید که ماهانه ۱۵۰۰ دلار آمریکا برای اسپرم به اهداکنندگان می‌پردازد.

به طور کلی، بانک‌های اسپرم در مورد اهداکنندگان سختگیر هستند. آن‌ها به دنبال مردانی هستند که سالم، نسبتاً بلند (معمولاً حداقل ۵.۷ اینچ – بیشتر از ۱۴۵ سانتیمتر)، جوان (زیر ۴۰ سال) و تحصیل کرده باشند.

اهداکنندگان اسپرم باید به خاطر داشته باشند که حتی اگر به صورت ناشناس اهدا کنند، اهدای اسپرم هرگز واقعاً ۱۰۰ درصد ناشناس نیست. DNA شما همیشه همراه فرزند احتمالی است، و با افزایش خدمات آزمایش DNA، فرزندان شما می‌توانند روزی به هویت پدر زیستی خود پی ببرد.

۵- با حمل نوزاد در شکم خود به یک مادر جایگزین تبدیل شوید – رحم اجاره‌ای

پرداخت: ۲۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ دلار آمریکا

زنانی که نوزادی را یک زوج دیگر را را در رحم خود می‌پرورانند، می‌توانند مقدار زیادی پول نقد برای دوره نه ماهه حاملگی به دست آورند، که به نام «رحم اجازه‌ای» شناخته می‌شود.

اما ثبت نام و پرداخت هزینه برای مادر جایگزین در همه جا قانونی نیست. قوانین ایالتی در مورد رحم جایگزین در ایالات متحده پیچیده و متناقض است.

در نیویورک و میشیگان، قرارداد‌های رحم اجاره‌ای ممنوع است و شما می‌توانید برای انجام این قرارداد به زندان بپردازید یا جریمه‌های سنگینی بپردازید. با این حال، برخی از ایالت‌ها برای تغییر این قوانین فشار می‌آورند.

ایالت واشنگتن در سال ۲۰۱۸ پرداخت حقوق مستقیم به کسی را برای حمل نوزاد قانونی کرد، در حالی که کالیفرنیا از سال ۲۰۱۳ اجازه رحم جایگزین را داده است.

۶- برای آزمایشات بالینی پولی ثبت نام کنید

پرداخت: بسته به برنامه متفاوت است

مؤسسه ملی سلامت یک پایگاه داده قابل جستجو به نام ClincalTrials.gov را برای مطالعات بالینی انسانی در سراسر جهان راه‌اندازی کرده. شرکت‌کنندگان در آزمایش محصولات پزشکی جدید، مانند دارو‌هایی برای درمان فشار خون بالا شرکت می‌کنند، یا در تحقیقات مشاهده‌ای شرکت کنند، مانند مطالعه‌ای که اثرات شیوه‌های زندگی مختلف را بر سلامت قلب ثبت می‌کند.

عموماً به افراد برای شرکت در کارآزمایی‌های بالینی دستمزد پرداخت می‌شود و در بیشتر مواقع، هر چه خطر بیشتر باشد، پاداش نیز بیشتر است.

اگر تصمیم به ثبت نام در یک مطالعه دارید، عاقلانه و با دقت انتخاب کنید زیرا همه مطالعات موجود از نظر ایمنی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تنظیم یا ارزیابی نمی‌شوند.

۷- در یک مطالعه روانشناسی ثبت نام کنید

پرداخت: بسته به برنامه متفاوت است

مطالعات روان‌شناختی پولی، مانند آن‌هایی که رفتار انسان و عملکرد مغز را بررسی می‌کنند، ممکن است به اندازه کارآزمایی‌های بالینی بازدهی بالایی نداشته باشند، اما عموماً خطر کمتری دارند و به تعهد زمانی کوتاه‌تری نیاز دارند.

اکثر دانشگاه‌های تحقیقاتی یک پایگاه داده آنلاین از مطالعات دارند تا افراد بتوانند به راحتی ثبت نام کنند.

می‌توانید ۱۰ دلار برای شناسایی برخی رنگ‌ها یا ۱۳۰ دلار برای وارد کردن ملایم به مچ دست و بازوی خود را در حمام آب یخ فرو بگیرید!

۸- مغز استخوان خود را اهدا کنید

پرداخت به ازای هر کمک مالی: بازپرداخت هزینه‌های سفر و سایر هزینه‌ها

مشابه فروش پلاسمای خون، می‌توانید مغز استخوان خود را نیز بفروشید. برای افرادی که نیاز به پیوند مغز استخوان دارند، گاهی اوقات انتظار می‌تواند طولانی و طاقت‌فرسا باشد.

مغز استخوان یکی از دشوارترین بافت‌های اهدایی است که می‌توان در هنگام جستجوی پیوند، همسانی با آن پیدا کرد. به گفته Be The Match، احتمال یافتن یک مورد مطابق با ۲۹ تا ۷۹ درصد «بسته به پیشینه قومی بیمار» است.

در حالی که Be The Match برای اهدای مغز استخوان هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند، آن‌ها هزینه عمل و هزینه‌های سفر را به اهداکنندگان بازپرداخت می‌کنند و می‌توانند هزینه‌های دیگر را به صورت موردی بازپرداخت کنند.

۹- کل پیکر خود را برای مقاصد علمی بعد از مرگ هدیه کنید!

پرداخت: سوزاندن مجانی!

این ایده آخر به نوعی بیمارگونه است، اما اگر نگران این هستید که وقتی مرده‌اید آزاردهنده باشید، می‌توانید بدن خود را به علم اهدا کنید. این به انواع تحقیقات و آموزش کمک می‌کند.

مکان‌هایی مانند BioGift و Science Care هزینه‌های سوزاندن مرده را که می‌تواند بیش از ۱۰۰۰ دلار آمریکا باشد، پوشش می‌دهد.

و البته بیشتر اوقات خبری از نمایش پیکر شما در شوهایی مانند عکس بالا نیست. فقط دانشجویان پزشکی پیکیر شما را برای پیدا کردن ماهیچه‌ها و اعصاب و عروق خواهند گشت.

۱۰- مدفوع خود را بفروشید!

یک عضو سایت تیک تاک یک راه ابتکاری، هرچند ناخوشایند؛ برای کسب درآمد تا ۱۸۰۰۰۰ دلار در سال – با اهدای مدفوع به علم کشف کرد.

کلیپی که جزئیات هک زندگی را به همراه داشت و داستان موفقیت مدفوع او در تیک تاک نزدیک به ۱۷۰۰۰۰ بازدید پیدا کرد.

طبق این کلیپ، اهداکنندگان احتمالی مدفوع به سادگی به سایت HumanMicrobes.org ‌می‌روند، جایی که می‌توانند به ازای هر اهدای مدفوع، ۵۰۰ دلار درآمد کسب کنند. اگر هر روز مدفوع می‌کنید، طبق شبکه اهداکننده مدفوع مستقر در ایالات متحده و کانادا، این مقدار اجابت مزاج درآمد ۱۸۰۰۰۰ دلار در سال برایتان خواهد داشت.

اما چرا چنین مبلغ هنگفتی را برای مدفوع پیشنهاد می‌کنند؟

این سایت توضیح می‌دهد: «این یک مشکل بزرگ است که اکثریت قریب به اتفاق مردم در جامعه مدرن از سلامتی ضعیفی برخوردار هستند و به میکروبیوم روده آسیب رسانده‌اند. » برای کمک به حفظ لیبروم مدفوع افراد، Human Microbes در تلاش است «افرادی را بیابد که به اندازه کافی سالم هستند تا اهداکنندگان مدفوع باکیفیت باشند و آن‌ها را با پزشکان، محققان، آزمایش‌های بالینی و افرادی که نیاز به تعادل مجدد میکروبیوم روده خود دارند، ممعرفی می‌کند.»

آن‌ها سپس مدفوع خود را جمع‌آوری می‌کنند – که ساده‌ترین راه برای جمع‌آوری میکروب‌های روده است – و از آن برای تحقیقات یا روش‌هایی برای مبارزه با عفونت‌های روده استفاده می‌کنند.

برای اینکه ببینند آیا مدفوع آن‌ها برای این کار مناسب است یا خیر، مشارکت‌کنندگان باید تحت یک سری آزمایش و تکمیل روندها از جمله پر کردن یک “پرسشنامه غربالگری” قرار بگیرند. آن‌ها همچنین باید آزمایشی را برای تأیید “نوع مدفوع و آمادگی جسمانی” خود انجام دهند و یک مصاحبه ویدیویی را تکمیل کنند.

در صورت تأیید، به اهداکننده مدفوع در نهایت برای مدفوعش پول پرداخت می‌شود. فرآیند جمع‌آوری واقعی شامل ذخیره کردن مدفوع در یک کیسه پلاستیکی و سپس ارسال آن به Human Microbes است. البته یخ خشک روی بسته قرار داده می‌شود و هزینه ارسال این بسته مخصوص! توسط خود مرکز اهدای مدفوع پرداخت می‌شود.

خوشبختانه، نام تاجران کود «کاملاً ناشناس» نگه داشته می‌شوند! بنابراین مردم هرگز نمی‌دانند که کسب‌وکار شما به معنای واقعی کلمه فروش مدفوعتان است.

در حالی که شوخی‌های زیادی با این نوع پول درآوردن شدن. واقعا چیزی است که می‌تواند برخی را از شر IBS نجات بدهد. یکی دیگر با ترکیب کلمه مدفوع به انگلیسی (POOP) و میلیونر نوشته مک “من اولین پولیونر خواهم بود. ”

البته زیادی امیدوار گرفتن این برای ۱۸۰ هزار دلار در سال نباشید. به گفته Human Microbes، اهداکنندگان مدفوع بالقوه باید در “۰.۱٪ از افرادی باشند که به اندازه کافی سالم باشندتا به عنوان اهداکننده مدفوع با کیفیت بالا واجد شرایط باشند. یعنی باید از “سلامت جسمی و روانی استثنایی” برخوردار باشند. ورزشکاران برتر بهترین هستند و نیز بهتر است زیر ۳۰ سال باشند. اگرچه هیچ شرط حداقل سنی وجود ندارد. در ضمن آنها باید استفاده حداقلی از آنتی بیوتیکی داشته باشند، تعادل میکروب‌های روده و مدفوع‌شان به هم نریزد. بنابراین اگر کسی هستید که برای هر مشکلی جزئی آنتی بیوتیک می‌خورید این ثروت را از دست داده‌اید!

منبع: Business Insider و nypost

<سایت یک پزشک / منبع

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =