یک ربات که توسط تیم میتسوبیشی الکتریک (Mitsubishi Electric) در ژاپن ساخته شده است، با حل مکعب روبیک در ۰.۳۰۵ ثانیه و ثبت رکوردی در این زمینه، توانست نام خود را به‌عنوان سریع‌ترین ربات جهان برای حل این مکعب در گینس ثبت کند.

حساب رسمی رکوردهای جهانی گینس در ایکس، ضمن انتشار ویدیو زیر نوشت:

«تیم میتسوبیشی الکتریک رکورد جهانی گینس برای «سریع‌ترین ربات برای حل مکعب روبیک» را تنها در ۰.۳۰۵ ثانیه شکست! این رکورد را به شما تبریک می‌گویم.»

رکورد جدید در حل مکعب روبیک

تا جولای ۲۰۲۳، «مکس پارک» کره‌ای-آمریکایی رکورد جهانی حل مکعب روبیک در سریع‌ترین زمان ممکن را در اختیار دارد. او موفق شده تا این پازل را در ۳.۱۳ ثانیه حل کند.

مکعب روبیک حدود ۵۰ سال پیش توسط یک استاد معماری مجارستانی با نام «ارنو روبیک» اختراع شد. روبیک در کتاب خود با نام «Cubed» که در سال ۲۰۲۰ منتشر شد، توضیح می‌دهد که هرگز قصد نداشته در جهان اثری از خود به جای بگذارد و فقط با عشق به ساختن مدل‌های هندسی این مکعب را ساخته است.

مکعب جادویی رنگارنگ روبیک اولین بار در سال ۱۹۷۷ در داخل کشور مجارستان فروخته شد و سه سال بعد در قفسه‌های بین‌المللی نیز عرضه شد.

این مکعب همچنان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌های پازل در سراسر جهان است و بیش از ۴۳ کوئینتیلیون راه حل برای آن وجود دارد (یک کوئینتیلیون معادل یک میلیارد تریلیون است).

مقالات و اخبار مرتبط

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =