خودرو برقی و مقرون‌به‌صرفه فولکس واگن ID.1 تا سال 2027 به بازار می‌آید

شرکت آلمانی فولکس واگن از دهه‌ها پیش تاکنون، به عنوان پرچمدار در بخش خودروهای اقتصادی شناخته شده است. این شرکت اکنون به لطف پیشرفت‌های فناوری، قادر است تا یک خودرو برقی مقرون‌به‌صرفه بسازد. خودروساز آلمانی اعلام کرده است که خودرو برقی مقرون‌به‌صرفه بیست هزار یورویی را تا سال ۲۰۲۷ روانه بازار خواهد کرد. این خودرو احتمالا با نام فولکس واگن ID.1 شناخته خواهد شد.

فولکس واگن ID.1 رقیب یک خودرو اروپایی مقرون‌به‌صرفه دیگر یعنی سیتروئن e-C3 خواهد بود. فولکس واگن ID.1 در اسپانیا ساخته خواهد شد. دو محصول مقرون‌به‌صرفه دیگر یعنی اشکودا اپیک و مدلی از کوپرا نیز در همین سایت به تولید خواهند رسید.

به گفته «توماس شفر» رییس فولکس واگن، تولید خودروهای برقی ارزان‌قیمت به دلیل افزایش هزینه‌های تولید و کمبود منابع فیزیکی دشوار است. پیش از این نیز تولید تویوتا آیگو الکتریکی توسط خودروساز ژاپنی به دلیل هزینه‌های باتری لغو شده بود. شفر در اظهارات خود، خواهان حمایت دولت‌های اروپایی از ساخت خودروهای برقی ارزان‌قیمت در این قاره شد.

فولکس واگن ID.1، یک خودرو شهری خواهد بود

خودروساز آلمانی سال گذشته مدل مفهومی ID.2all‌ را رونمایی کرد و اکنون در تلاش است تا مدلی کوچکتر یعنی ID.1 را به تولید برساند. فولکس واگن ID.1 جایگزین فولکس واگن آپ خواهد شد که اخیرا تولید آن متوقف شده است. «کای گرونتیز» رییس بخش توسعه فنی فولکس واگن در گفتگو با خبرگزاری اتوکار، فاش کرد که اولین طرح‌های خودرو کامل شده‌اند و توسعه آن در حال انجام است.

گرونیتز علاوه بر اعلام توسعه مدل جدید، اعلام کرد که ممکن است مدل جدید با نام آپ بازگردد. فولکس واگن تصمیم دارد تا نام‌های درخشان خود نظیر گلف، پاسات و تیگوان را در عصر خودروهای برقی باقی نگه دارد. از این رو تحلیل‌گران حدس می‌زنند که روش نام‌گذاری عددی خودروهای برقی فولکس واگن، به زودی با نام‌های خاطره‌انگیز این برند جایگزین خواهند شد.

البته فولکس واگن ID.1 خودرویی همه‌جانبه نیست و تنها می‌تواند به عنوان یک اتومبیل شهری ایفای نقش کند. فولکس واگن آپ الکتریکی که سال گذشته کنار گذاشته شد، حداکثر برد ۲۵۸ کیلومتر داشت و با سرعت ۳۷ کیلووات ساعت شارژ می‌شد.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + شش =