دنا جوانان در مرداد امسال به بازار می‌آید، یک فیس‌لیفت دیگر از سمند با قیمتی گزاف

«سیروس دهقان‌زاده»، مدیر پروژه دنا جوانان در ایران‌خودرو، از عرضه این محصول در مردادماه سال جاری به بازار خبر داد. دنا جوانان محصول جدید ایران‌خودرو است که با الگوبرداری از پیکان جوانان ساخته شده است؛ خودرویی که به‌عنوان یک سدان اسپرت در دهه ۱۳۵۰ خورشیدی شناخته می‌شد.

مهندسان ایران‌خودرو برای محصول جدید و جوان‌پسند خود، از موتور EF7 توربوشارژر پلاس استفاده کرده‌اند. این پیشرانه حداکثر ۱۶۱ اسب‌بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. حداکثر گشتاور پیشرانه از ۱۷۵۰ دوربردقیقه در اختیار راننده قرار می‌گیرد و شتاب‌گیری اولیه مناسبی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. دور آرام موتور نیز از ۸۵۰ به ۶۵۰ دوربردقیقه کاهش یافته است تا مصرف سوخت و آلایندگی پیشرانه کاهش یابد.

دنا جوانان همانند دنا پلاس توربوشارژر اتوماتیک،‌ از جعبه دنده اتوماتیک شش سرعته بهره می‌برد. ایران‌خودرو ادعا می‌کند که ضرایب گیربکس در نسخه جوانان دنا تغییر کرده‌اند. همچنین سیستم برق تیپ جوانان توسط ایران‌خودرو توسعه یافته است که این شرکت آن را IKBCM می‌نامد. ایران‌خودرو مدعی است که استفاده از شبکه برق اختصاصی این خودرو، باعث تعداد گره‌ها در مدارهای الکتریکی می‌شود.

امکانات و تجهیزات دنا جوانان

سیستم ترمز ضدقفل، سیستم توزیع الکترونیکی ترمز، ترمزهای دیسکی چهارچرخ، ترمز کمکی، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل پایداری الکتریکی، کنترل کشش، چهار کیسه هوا، دوربین و سنسور پارک عقب، سامانه پایش فشار باد تایرها و ایموبیلایزر یک‌پارچه تجهیزات ایمنی محصول جدید ایران‌خودرو را تشکیل می‌دهند. تجهیزات رفاهی محصول جدید ایران‌خودرو به این شرح هستند: رینگ آلیاژی ۱۶ اینچی،‌ کروز کنترل، سیستم ورود و استارت بدون کلید، چراغ‌ها و برف پاک‌کن‌های اتوماتیک، سانروف برقی، سیستم چندرسانه‌ای به همراه نمایشگر و نشانگر تعویض دنده.

دنا جوانان

ایران‌خودرو برای ایجاد تفاوت بین دنا جوانان و سایر تیپ‌های این خودرو، کاسه چراغ‌های جدیدی را برای خودرو در نظر گرفته است. همچنین سپرجلو با زه قرمزرنگ از سایر مدل‌ها متمایز می‌شود. محصول جدید ایران‌خودرو همانند دیگر تولیدات داخلی، استاندارد محافظت از عابر پیاده را نیز دارد.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =