قیمت تویوتا پرادو در بازار خودرو آمریکا از صد هزار دلار فراتر رفت!

یکی از راه‌های مرسوم مقایسه شرایط نامطلوب بازار خودرو ایران با سایر کشورها، بررسی قیمت خودروهایی همچون تویوتا پرادو و تویوتا لندکروزر است. قیمت تویوتا پرادو و تویوتا لندکروزر در ایران چندبرابر بهای این خودروها در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس است. با این حال حتی در بازار آزاد خودرو آمریکا، افزایش تقاضای بیش‌ازحد برای یک خودرو توازن بازار را به هم می‌زند.

براساس گزارش خبرگزاری کاراسکوپس، قیمت تویوتا پرادو ۲۰۲۴ در خرده‌فروشی‌های این برند در ایالات‌متحده به ۱۰۷ هزار دلار رسیده است. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که فروشندگان برای خرید پرادو تا مدتی قبل، ۹۹ هزار دلار تقاضا می‌کردند. به عبارتی فروشندگان تویوتا پرادو در آمریکا، این خودرو را ۳۰ هزار دلار گران‌تر از بهای رسمی آن می‌فروشند.

قیمت تویوتا پرادو در آمریکا، ۳۰ هزار دلار گران‌تر از نرخ رسمی

بالاترین رقم درج شده برای شاسی‌بلند تویوتا در آمریکا، توسط کونز تایسون تویوتا در وین، ویرجینیا اعلام شده است. این فروشنده بهای تویوتا پرادو ۲۰۲۴ را معادل ۱۰۷۱۶۹ دلار ذکر کرده است، در حالی که رقم اصلی کارخانه برای این مدل ۷۷۱۶۹ دلار بود. تنها یک‌ماه پیش، فروشندگان بین ۱۵ الی ۲۱ هزار دلار قیمت بیشتری را برای پرادو ۲۰۲۴ طلب می‌کردند. با این حال مطالبه آن‌ها اکنون به محدوده ۳۰ هزار دلار رسیده است.

البته تویوتا پرادو تنها خودرویی نیست که این مساله در مورد قیمت آن رخ می‌دهد. خودروهایی همچون دوج چلنجر، فورد موستانگ و هیوندای آیونیک ۵N نیز چنین وضعیتی را هنگام عرضه اولیه به بازار تجربه کرده‌اند.

تویوتا پرادو ۲۰۲۴ در آمریکا به موتور چهارسیلندر ۲.۴ لیتری هیبریدی مجهز است که حداکثر ۳۲۶ اسب‌بخار قدرت و ۶۲۹ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. گیربکس هشت سرعته اتوماتیک نیز وظیفه انتقال قدرت به چهارچرخ را در این خودرو برعهده دارد. تویوتا پرادو ۲۰۲۴ ترکیبی از طراحی زیبا، امکانات ایمنی و رفاهی بسیار و قابلیت‌های آفرودی را به مشتریان ارائه می‌دهد. ترکیب این قابلیت‌های خاص باعث شده است تا مشتریان تمایل بسیاری برای خرید پرادو داشته باشند و سودجویان نیز از این فرصت برای کسب درآمد استفاده کنند.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =