مالکان هیوندای جنسیس از بلند شدن رنگ بدنه خودرو شاکی هستند

سال‌ها پیش از آن‌که جنسیس به یک برند لوکس زیرمجموعه هیوندای تبدیل شود، هیوندای جنسیس یکی از محصولات اصلی خودروساز کره‌ای به شمار می‌رفت. هیوندای جنسیس در قالب دو نسل به بازار جهانی عرضه شد که نسل اول آن را در بازار کشورمان نیز شاهد بودیم. اکنون مالکان این خودرو از پوسته شدن رنگ خودرو و اکسید شدن پوشش بدنه خبر داده‌اند، موضوعی که برای هیوندای دردسر ساز خواهد بود.

مالکان هیوندای جنسیس در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند که ۲ یا ۳ سال پس از تحویل گرفتن خودرو، فرآیند بلند شدن رنگ بدنه آغاز شده است. این گروه از مشتریان به هیوندای شکایت کرده‌اند اما خودروساز کره‌ای این شکایت‌ها را نادیده گرفته است. اکنون مالکان سدان لوکس هیوندای به دنبال ادعای شکایت و دریافت غرامت از هیوندای بابت نقص رنگ بدنه جنسیس هستند.

دعوای دسته جمعی که توسط شاکی گائتانو روسو علیه هیوندای موتور آمریکا تنظیم شده است، در قالب دعوای «کلاهبرداری از اموال شخصی» طبقه‌بندی می‌شود. این پرونده که در ۱۵ مارس ۲۰۲۴ بایگانی شد، در دادگاه‌های منطقه‌ای ایالات متحده و دادگاه منطقه شرقی نیویورک در حال بررسی است.

مشکل رنگ بدنه هیوندای جنسیس چیست؟

مشکل رنگ بدنه سدان لوکس هیوندای، اکسیداسیون زودرس است. این مشکل باعث محو شدن رنگ، تغییر رنگ و پوسته شدن رنگ می‌شود. براساس آن‌چه کاربران گزارش داده‌‌اند، رنگ بدنه کرم و سفید به زرد یا نارنجی تبدیل می‌شود. تمامی این اتفاقات در حالی رخ می‌دهند که هیوندای جنسیس یک خودرو لوکس به حساب می‌آید و همین موضوع باعث لطمه زدن به شهرت هیوندای خواهد شد.

Hyundai Genesis

دادخواست ارائه شده از سوی شاکیان، تخمین‌های مختلفی را برای تعمیر رنگ بدنه خودرو شامل می‌شود که از ۲۰۰ تا ۱۸۰۰ دلار متغیر هستند. برخی از مالکان به علت هزینه بالای تعمیر رنگ، ترجیح داده‌اند نسبت به این مساله بی‌اهمیت باشند. گروهی از مشتریان که نزد هیوندای شکایت برده‌اند نیز با بی‌اعتنایی این شرکت مواجه شده‌اند. به گفته مالکان، هیوندای مسئولیت کمی را در این موضوع برعهده گرفته است و از مالکان می‌خواهد تا خسارات وارده را خودشان ترمیم کنند.

بیشتر دادخواست‌های ارائه شده، مربوط به نسل اول هیوندای جنسیس هستند که در کشورمان نیز حضور دارد. این مدل از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۳ در بازار جهانی عرضه شد. نسل دوم این خودرو نیز با نام جنسیس G80 عرضه شد که حضور کمرنگی در ایران داشت. هنوز مشخص نیست که مشکل رنگ بدنه برای جنسیس کوپه نیز رخ داده است یا خیر.

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 13 =