نگاهی به مشخصات فیدلیتی پرستیژ، خودرو محبوب این روزهای بازار

فیدلیتی پرستیژ یکی از محصولات جدید گروه بهمن به حساب می‌آید که این روزها شاهد عرضه آن در بازار هستیم. مشخصات فیدلیتی پرستیژ نسبت به نسخه قبلی یعنی فیدلیتی پرایم ارتقای قابل‌توجهی پیدا کرده‌اند و همین مسئله می‌تواند به‌عنوان دلیلی برای پیشبرد فروش این خودرو در کشورمان باشد.

فیدلیتی پرستیژ همانند فیدلیتی پرایم، در قالب دو نسخه پنج و هفت نفره به بازار عرضه می‌شود. این نسخه‌ها از نظر ابعاد و اندازه تفاوتی با یکدیگر ندارند. نسخه هفت نفره دو صندلی با فاصله محوری اندک را در قسمت بار خود جای داده است که البته به‌راحتی قابلیت تاشدن دارند. قیمت نسخه‌های پنج‌نفره نیز اندکی کمتر از نسخه‌های هفت نفره است.

بزرگ‌ترین ارتقا در مشخصات فیدلیتی پرستیژ نسبت به فیدلیتی پرایم، بهبود پیشرانه این خودرو است. نسخه پرستیژ از موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژر با تزریق مستقیم سوخت بهره می‌برد که حداکثر راندمان آن ۱۹۷ اسب‌بخار قدرت و ۲۹۰ نیوتن‌متر گشتاور خواهد بود. گیربکس اتوماتیک هفت سرعته دوکلاچه مرطوب (WDCT) نیز وظیفه انتقال قدرت را در این خودرو بر عهده دارد. البته فیدلیتی پرستیژ همانند گذشته یک کراس‌اوور دیفرانسیل جلو است و نمی‌توان انتظار بیراهه‌نوردی را از این خودرو داشت.

دیگر تغییر بزرگ در مشخصات فیدلیتی پرستیژ نسبت به فیدلیتی پرایم، اضافه‌شدن دستیارهای رانندگی خودران به این محصول است. رادار تشخیص نقاط کور(BSD) ، سیستم هشدار تصادف از عقب (RLTA) و سیستم هشداردهنده حرکت بین خطوط (LDW) و کروز کنترل تطبیقی در این خودرو نصب شده‌اند و امکان رانندگی نیمه خودران را برای راننده فراهم می‌آورند.

جدول مشخصات فیدلیتی پرستیژ:

موتور چهار سیلندر شانزده سوپاپ
تنفس موتور مصنوعی (توربوشارژر)
حجم موتور ۱۵۹۸ سی سی
سیستم انتقال نیرو دیفرانسیل جلو
حداکثر قدرت ۱۹۷ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر در ۲۰۰۰ دور در دقیقه
گیربکس هفت سرعته دوکلاچه
شتاب ۰ تا ۱۰۰ ۹.۷ ثانیه
مصرف سوخت ترکیبی ۸.۲۷ لیتر بر صد کیلومتر
حداکثر سرعت ۱۸۰ کیلومتربرساعت
استاندارد عدم آلایندگی یورو ۶
حجم باک ۵۷ لیتر

<دیجیاتو / منبع

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − یک =