دکمه سر دست یا دکمه سرآستین از جمله اکسسوری‌های مردانه است که آقایان با استفاده از آن می‌توانند هم ظاهر جذابی برای استایل خود ایجاد کنند و هم جلوه جدیدی به استایل ظاهری خود ببخشند. درواقع استفاده از این اکسسوری، یکی از ساده‌ترین راه‌های ایجاد استایلی جذاب و درعین حال شیک است. البته از آنجایی که صنعت مد آقایان پیوسته درحال تغییر و تحول است؛ بنابراین به‌طور قطع نمی‌توان گفت که دکمه سر دست دقیقا در کدام یک از استایل‌های مردانه باید مورد استفاده قرار بگیرد، اما راهکار رایجی که برای استفاده از این اکسسوری مردانه به ذهن اغلب آقایان می‌رسد، پوشیدن آن همراه با ست‌های کت و شلوار یا اساسا انواع لباس‌های رسمی مردانه است.

در هنگام استفاده از این اکسسوری نیز همیشه به یاد داشته باشید، مدلی از آن را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند تا استایل ظاهری منحصربه فردی برای خودتان ایجاد کنید و همچنین در هنگام حضور در موقعیت‌های مختلف، تصویر مناسبی از شما در ذهن اطرافیانتان شکل بگیرد.

آیا فقط همراه با ست کت و شلوار باید از دکمه سر دست استفاده کنیم؟

شاید تصور کنید که دکمه سر دست به دلیل داشتن ظاهری شیک، فقط برای استایل‌های رسمی مردانه مناسب باشد. اما درحال حاضر مدل‌هایی از این اکسسوری توسط برندهای تولید اکسسوری‌های مردانه به بازار عرضه شده که به آقایان این امکان را می‌دهد تا در برخی از استایل‌های غیررسمی نیز از آن‌ها استفاده کنند.

ضمنا موقعیت‌های غیررسمی فرصت مناسبی هستند تا شما در مورد استایل ظاهری خود خلاقیت بیشتری به خرح بدهید و با استفاده از برخی گزینه‌های جذاب مانند اکسسوری‌ها، وجه تمایزی میان استایلتان با دیگران ایجاد کنید. به‌علاوه تفاوتی نمی‌کند که این موقعیت غیررسمی یک مصاحبه کاری، یک قرار ملاقات مهم یا یک مهمانی مجلل باشد، چون پوشیدن دکمه سر دست برای حضور در چنین موقعیت‌هایی، گزینه مناسبی برای آقایان خواهد بود.

برای انتخاب دکمه سر دست باید به چه نکاتی توجه کنید؟

اساسا اضافه کردن جزئیاتی هرچند کوچک هم باعث می‌شود تا استایل شما ظاهر شیک و جذابی داشته باشد؛ بنابراین تنها موضوعی که در مورد اکسسوری‌های مردانه اهمیت دارد، انتخاب مناسب‌ترین گزینه است. دکمه سر دست از جمله مناسب‌ترین اکسسوری‌های مردانه است که می‌تواند نیاز اکثر آقایان به یک اکسسوری جذاب و درعین حال شیک را برآورده کند.

به عنوان اولین نکته، بسیار مهم است که شما بدانید برای حضور در چه موقعیتی می‌خواهید از این اکسسوری به همراه دیگر لباس‌های خود استفاده کنید. به عنوان مثال یکی از موقعیت‌هایی که شما روزانه به آنجا مراجعه می‌کنید، محل کارتان است؛ بنابراین اگر برای رفتن به محل کار خود، لباس‌هایی غیررسمی به تن می‌کنید، باید از مدل‌های غیررسمی این اکسسوری نیز استفاده کنید.

نکته دوم در مورد نحوه ست کردن این اکسسوری با دیگر لباس‌های مردانه است. به عنوان مثال یک استایل رسمی مردانه حاصل از ترکیب یک کراوات سفید رنگ روی یک پیراهن رسمی یا جلیقه دکمه دار رسمی با کت و شلوار مشکی رنگ را درنظر بگیرید. در چنین استایلی خوب است که از دکمه سر دست‌هایی استفاده کنید که با دکمه پیراهن یا جلیقه شما تناسب داشته باشد.

از دیگر نکات مربوط به انتخاب دکمه سر دست نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • وجود یک هماهنگی مناسب میان رنگ آن با رنگ کراواتتان
  • استفاده از یک دکمه سر دست نقره‌ای یا طلایی رنگ همراه با ژاکت راه راه یا کت تک اسپرت
  • همیشه مدل‌های ساده‌ای از این اکسسوری را انتخاب کنید و هرگز سراغ مدل‌های فانتزی آن نروید.

سخن پایانی

در آخر باید بگوییم که شما می‌توانید روی تمام پیراهن پارچه جودون که محلی برای قرارگرفتن این قبیل اکسسوری‌ها دارند، از دکمه سر دست استفاده کنید.

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =